Uncategorized @lv

Kuru savienojuma protokolu izvēlēties – Wi-Fi, Zigbee, Z-Wave vai BLE?

lazy

Piedāvājam izkaitīt vairākas dažādas bezvadu komunikācijas tehnoloģijas. Katrai no šīm tehnoloģijām ir savas nolūka un priekšrocības, kā arī trūkumi. Ļauj man sniegt īsu pārskatu par katru no tām:

 • Wi-Fi (Bezvadu uzticamība): Šī plaši izmantotā bezvadu tīklošanas tehnoloģija ļauj ierīcēm piekļūt internetam un sazināties vienai ar otru uz īsu līdz vidēju attālumu. Tā darbojas 2,4 GHz un 5 GHz frekvenču joslās, kuras ir pazīstamas ar augstajiem datu ātrumiem un relatīvi lielo darbības rādiusu salīdzinājumā ar citām bezvadu tehnoloģijām.
 • Zigbee: Zigbee ir zemu enerģijas patēriņu un zemu datu ātrumu bezvadu komunikācijas tehnoloģija, kuru izmanto mājas automatizācijas un IoT (lietu internets) lietojumprogrammās. Tā darbojas 2,4 GHz frekvenču joslā un ir izstrādāta ar nelielu enerģijas patēriņu un režģa tīklošanu, ļaujot ierīcēm pārsūtīt ziņojumus viena caur otra.
 • Z-Wave: Līdzīgi kā Zigbee, Z-Wave ir vēl viena bezvadu tehnoloģija, galvenokārt izmantota mājas automatizācijai un gudrajām ierīcēm. Tā darbojas zem 1 GHz frekvenču diapazonā un piedāvā labu darbības rādiusu un uzticamību gudro māju lietojumprogrammām.
 • Matter (agrāk Projektu CHIP – Savienotā Māja pār IP): Matter kalpo kā atvērtā koda savienojamības standarts, kura mērķis ir apvienot gudro mājas ierīces un nodrošināt savstarpēju saderību dažādos ekosistēmu vidēs. Tā mērķis ir izveidot kopēju pamatu ierīcēm, lai tās varētu sazināties neatkarīgi no izmantotās bezvadu tehnoloģijas.
 • Radiofrekvences 433 MHz: Šī frekvence bieži tiek izmantota vienkāršai bezvadu komunikācijai, piemēram, attālinātu pultīm, laika apstākļu sensoriem un dažām mājas automatizācijas ierīcēm. Tā izmantošana ir izplatīta īsā darbības rādiusā, jo tai ir zemi datu ātrumi.
 • Infrasarkanā (IR): Infrasarkanā komunikācija izmanto gaismu infrasarkanajā spektrā datu pārraidei. To bieži lieto attālinātiem pultiem, un tai nepieciešama redzamība starp ierīcēm un tā ir efektīva uz īsu attālumu.
 • BLE (Bluetooth zems enerģijas patēriņš): BLE, izstrādāta īsai attālumam ar zemu enerģijas patēriņu, ir izplatīta lietojumprogrammās kā fitnesa sekotāji, viedpulksteņi un ierīces, kas prasa periodisku datu apmaiņu.
image 2023 08 18 120737836
image 2023 08 18 120737836

Pareizu tehnoloģiju izvēle ir atkarīga no konkrētajiem lietojuma prasībām:

 • Darbības rādiuss: Wi-Fi, Zigbee vai Z-Wave ir piemērotas lielāka darbības rāža vajadzībām.
 • Enerģijas patēriņš: Zigbee, Z-Wave vai BLE ir optimāli zemu enerģijas patēriņu prasīgo ierīču gadījumā.
 • Savstarpējā saderība: Matter uzlabo savstarpējo saderību starp dažādām ierīcēm. Datu ātrums: Wi-Fi ir derīga izvēle lieliem datu ātrumiem.
 • Redzamība: IR ir noderīga tiešai redzamībai balstītai komunikācijai.
 • Lietojums: Jūsu ierīču konkrētā pielietojuma gadījums nosaka piemērotāko tehnoloģiju.

Atcerieties, ka tehnoloģiju ainavas attīstās, tāpēc ir gudri būt informētam par jaunākajiem notikumiem un standartiem. Sekojiet līdz mūsu blogam, lai būt lietas kursa par visam aktualitātēm.


#bezvaduTehnoloģijas #Wi-Fi #Zigbee #ZWave #Matter #433MHz #InfrasarkanāKomunikācija #BLE #MājasAutomatizācija #IoT #SavstarpējāSaderība #DatuĀtrums #EnerģijasPatēriņš #TehnoloģijuIzvēle #Attālums #KomunikācijasTehnoloģijas #TehnoloģijuAttīstība

Related Posts

Leave a Reply