KAMERA IP LPR TC-C34LQ SPEC:LK/I3W/A/E/Y/M/S/H/LPR/8-32MM Color Maker / Pro - 4 Mpx 8 ... 32 mm - MOTOZOOM TIANDY
Tax included
  • Resolution: 2688 x 1520, 2560 x 1440, 1920 x 1080; Transducer: 1/1.8"
  • Lens: ... 32 mm
  • Viewing angle: 42.8° ... 15.4°
  • IR illuminator range: 60 m
  • Range of white light illuminator (LED): 60 m
  • Image compression method: S+265
  • Alarm inputs/outputs: 2 / 1; RS-485 interface; Audio: Built-in microphone. Built-in speaker
  • Memory card slot: Supports Micro SD cards up to 512GB
  • Power supply: PoE (802.3af), 12 V DC
Quantity
  Security policy
(edit with the Customer Reassurance module)
  Delivery policy
  Return policy
Standard: IP
Product series: Color Maker / Pro
Resolution: 2688 × 1520 - 4 Mpx ,
2560 × 1440 - 4 Mpx ,
2304 x 1296 - 3 Mpx ,
1920 x 1080 - 1080p ,
1280 x 720 - 720p
Converter: 1/1.8 " CMOS
Lens: 8 ... 32 mm - Motozoom
IR illuminator range: 60 m
Image compression method: S+265 / H.265 / H.264 / MJPEG
Main stream transmission speed: 25 kl/s @ 4 Mpx
Interface: 10/100 Base-T (RJ-45)
Alarm inputs/outputs: 2 / 1
Interface RS-485: Not
WEB Server: Built-in
Max. number of online users: 7
ONVIF: Not
Memory card slot: Micro SD card support up to 512GB
Access from PC: Port: 3000 or cloud access (P2P) - PC: Free applicationEasy7 Smart Client Express
Default IP address: 192.168.1.2
Default administrator login/password: admin / -
An administrator password must be set at first startup
Web access ports: 80, 443, 3000, 3001, 3002, 23002
Access port via mobile application: 3000, 3001
PC access port: 3000, 3001
Port ONVIF: 80
- Capture rate: At speed ≤120 km/h - capture rate ≥99%
- Recognition efficiency: ≥95%
- Maximum number of vehicles in the frame: 8
- Captured Image Type : Background, Vehicle, License Plate
- Number of stored license plates: 10,000
- Supported country/region : South Africa
Security: Protection against electrostatic discharge: 6 kVSurge protection: 4 kV
Power supply: People (802.3AF),12 V DC / 1160 mA
Power consumption: max. 15.5 W
Case: Tubowa - Metal + Plastic
Color: White + Black
Tightness class: IP67
Mechanical protection class: NO
Operating temperature: -35 °C ... 65 °C
Libra: 1.50 kg
Dimensions: 330 x 114 x 107 mm
NDAA Certification: Not
Manufacturer / Brand: TIANDY
Guarantee: 3 lata
Tiandy
NS35615
1 Item
Data sheet
Protocol
BLE
CIP
LIN
ONVIF
PoE
RS-485
SPI
Voltage
12V