Kamera IP TC-C321N SPEC:I3/E/Y/2.8MM Analog Killer - 1080p 2.8 mm TIANDY
Tax included
  • Resolution: 1920 x 1080; Transducer: 1/3"
  • Viewing angle: 100°
  • IR illuminator range: 30 m
  • Memory card slot; Image compression method: S+265
  • Audio: Built-in microphone
  • Power supply: PoE (802.3af)
Quantity
  Security policy
(edit with the Customer Reassurance module)
  Delivery policy
  Return policy
Camera for indoor use
Standard: IP
Resolution: 1920 x 1080 - 1080p ,
1280 x 720 - 720p
Converter: 1/3 " Progressive Scan CMOS
Lens: 2.8 mm
Viewing Angle:
  • 100° (manufacturer's data)
  • 94° (our tests)
IR illuminator range: 30 m
Memory card slot: NO
Image compression method: S+265 / H.265 / H.264
Alarm inputs/outputs: NO
Audio:
  • Built-in microphone
  • Audio transmission over the network
Main stream transmission speed: 25 kl/s @ 2 Mpx
Network interface: 10/100 Base-TX (RJ-45)
WEB Server: Built-in
Max. number of online users: 1
ONVIF: NO
Mobile phone access: NO
Default IP address: DHCP the 192.168.1.2
Default administrator login/password: admin / -
An administrator password must be set at first startup
Web access ports: 80
Port ONVIF: 80
Selected features:
  • D-WDR - Wide dynamic range of lighting
  • 3D-DNR - Digital image noise reduction
  • ROI - improving the quality of selected image fragments
  • BLC/HLC - background light/strong light compensation
  • ICR - Mechanical infrared filter
  • Day/night mode
  • Ability to change resolution, quality and bandwidth
  • Privacy zones
  • Motion detection
Security:
  • Surge protection: 2 kV
  • Lightning protection: 6 kV
Power supply:
  • People (802.3AF)
Power consumption: ≤ 6 W
Case: Compact - Metal + Plastik
Color: White
Tightness class: IP67
Vandal-proof: NO
Operating temperature: -30 °C ... 60 °C
Libra: 0.21 kg
Dimensions: 164 x 73 x 73 mm