SMPS ATTE APS-90-550-OF virtalahde
Sisältää alv:n
SMPS-virtalähde, Vin 230VAC, Vout 55VDC, Iout 1.7A, Pout 96W, sisäänrakennettu moduuli, ATTE tyyppi APS-90-550-OF
Määrä
SMPS-virtalähde, Vin 230VAC, Vout 55VDC, Iout 1.7A, Pout 96W, sisäänrakennettu moduuli, tyyppi APS-90-550-OF APS-90-550-OFon virtalähde, joka tarjoaa vakaan tasajännitteen vaativille elektronisille laitteille, mukaan lukien: CCTV-kamerat, tallentimet jne. Ylijännite- ja oikosulkusuojauksen integroinnin ansiosta sitä suositellaan erityisesti käytettäväksi valvontajärjestelmissä, jotka vaativat korkeaa virransyötön luotettavuutta. Tehonsyöttöjärjestelmä on erittäin tehokas impulssimuunnin, joka varmistaa eristyksen 230 VAC verkon ja virtalähteen välillä.OF (Open Frame) -rakennemahdollistaa laitteen asentamisen mihin tahansa koteloon, mutta kätevin asennustapa on omistetut ABOX-sarjan kotelot ja asennuslevyt, jotka on varustettu järjestelmärei'illä 10,8 mm:n jakovälillä. Se on yhteensopiva sisäänrakennettujen moduulien asennusreikien etäisyyden kanssa. Järjestelmäratkaisu mahdollistaa valittujen laitteiden pysty- tai vaakaasennuksen mihin tahansa kotelon tai asennuslevyn osaan.
KESKEISET OMINAISUUDET:
  • korkeampi jännite (55 V) PoE-laitteissa = pienemmät jännitehäviöt
  • täydellinen ratkaisu CCTV-laitteiden virransyöttöön pienessä kotelossa
  • kotelon sisäpuolen alhainen lämmitys virtalähteen korkean hyötysuhteen ansiosta
  • oikosulkujen ja ylikuormituksen kestävyys
  • ylijännitteiden kestävyys sekä 230 VAC -verkosta että teholähteen lähdöstä
  • helppo asentaa koteloihin, joissa on 10,8 mm:n reiät
TEKNISET TIEDOT:
Lähtöjännite 55 VDC +/-3 %
Lähtövirta 1,7A
Virtalähde virta 96W
Tehokkuus 93% @90W
Syöttöjännite 190 ... 260 VAC, 50 Hz
Virtalähteen tulosuojaus 3,15 A hitaasti palava sulake
Ylijännitesuoja
Virtalähteen ulostulon suojaus Elektroninen ylikuormitussuoja 3 A:lla (jokainen virtalähde erikseen)
Elektroninen oikosulkusuojaus (oikosulun jälkeen voi olla tarpeen käynnistää virta uudelleen)
Ylijännitesuoja
Työsignalointi LED_AC (keltainen) - verkkojännitteen olemassaolo
LED1 (sininen) - lähtöjännitteen läsnäolo
Asunnon suunnittelu Ei mitään - sisäänrakennettu moduuli
Asennus Napsautettavat väliketapit, asennusreiät 10,8 mm:n jakovälillä
Käyttölämpötila -25 ... +50°C
Mitat 100 x 65 x 40 mm
Vaaka 0,11 kg
ATTE
NS32367
1 Tuote
Lisätiedot
Protocol
BLE
LIN
MOST
PoE
Voltage
240V
5V